На допомогу батькам









                                   Як вивчити вірш напам’ять
1. Уважно двічі-тричі прочитай увесь вірш. 
2. Обміркуй зміст твору, умовно розділи його на смислові частини. 
3.У кожній такій частині правильно визнач інтонацію, з якою будеш читати, розстав логічні наголоси, визнач паузи та темп читання. 
4. Навчися читати вголос, дотримуючись цих вимог, спочатку кожну частину, а відтак увесь вірш. 
5.Тепер без допомоги підручника спробуй пригадати вірш, повтори кожну частину по пам'яті. 
6. Візьми книжку. Читаючи напам'ять, пе-ревіряй, чи правильно запам'ятав текст. 
7. Відклади підручник, двічі чи тричі продекламуй увесь вірш. 
8. Запам'ятай: знання тексту вірша треба довести до автоматизму. Це дасть змогу зосередитися на виразності читання. 
9. Перед уроком уявно продекламуй вірш іще раз. 
Якщо ти не задоволений звучанням окремих рядків, то ще є час усунути 
недоліки. 


УВАГА!  РТУТЬ!

РТУТЬ — РІДКИЙ МЕТАЛ СРІБЛЯСТОГО КОЛЬОРУ. ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В ПОБУТОВИХ ПРИЛАДАХ (ТЕРМОМЕТРИ, АПАРАТИ ВИМІРЮВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ, ЛАМПАХ ДЕННОГО ОСВІТЛЕННЯ ТА ІНШИХ), ХІМІЧНІЙ, ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ, ЗОЛОТОДОБУВНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ.
НАЙБІЛЬШУ НЕБЕЗПЕКУ ДЛЯ ЛЮДИНИ СТАНОВЛЯТЬ ПАРИ РТУТІ (ВОНА МОЖЕ ВИПАРОВУВАТИСЬ НАВІТЬ ПРИ КІМНАТНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ). ПАРИ МАЮТЬ ЗДАТНІСТЬ НАКОПИЧУВАТИСЬ У СТІНАХ І СТЕЛЯХ БУДИНКІВ, МОЖУТЬ ПРО­НИКАТИ В БЕТОН НА ГЛИБИНУ ДО 1 СМ.
РТУТЬ І ЇЇ СПОЛУКИ ЗДАТНІ ПОТРАПЛЯТИ В ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЧЕРЕЗ ОРГАНИ ДИХАННЯ І ТРАВЛЕННЯ, ЧЕРЕЗ ШКІРУ І СЛИЗОВІ ОБОЛОНКИ.
ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ 8 ГОДИН. РТУТЬ УРА­ЖАЄ СЛИЗОВІ ОБОЛОНКИ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ, НИРКИ, КРОВ, ЦЕНТРАЛЬНУ НЕРВОВУ СИСТЕМУ. ПРИ НЕВЕЛИКИХ ДОЗАХ ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ ПРАКТИЧНО НЕ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ.
ПРИ СИЛЬНОМУ ОТРУЄННІ ВИНИКАЄ ТОКСИЧНИЙ ШОК, БОЛІ В ЖИВОТІ, МЕТАЛЕВИЙ ПРИСМАК У РОТІ, БЛЮВАННЯ З КРОВ'Ю ТА ГОСТРА НИРКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ, ПІДВИЩЕНА ЗБУДЖЕНІСТЬ, ПОРУШЕННЯ ЗОРУ («ДВОЇННЯ» ПРЕДМЕТІВ), ВТРАЧАЄТЬСЯ ОРІЄНТАЦІЯ, ІНКОЛИ ВИНИКАЄ ТРЕМТІННЯ КІНЦІ­ВОК.
ПРИ РОЗЛИВІ РТУТІ ПОТРІБНО ЗІБРАТИ ЇЇ МЕХАНІЧНИМ СПОСОБОМ (ВИКОРИСТАННЯ ПОБУТОВОГО ПИЛЕВСМОКТУВАЧА НЕПРИПУСТИМЕ) В СКЛЯНУ БАНКУ І ЗАЛИТИ ВОДОЮ. МІСЦЕ РОЗЛИВУ НАКРИТИ ПАПЕРОМ. НЕГАЙНО ВИКЛИКАТИ ПРАЦІВНИКІВ СЕС.
ПРИ ПОПАДАННІ РТУТІ В ШЛУНОК НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ПРОМИТИ ЙОГО РОЗЧИНОМ 20-30 ГРАМІВ АКТИВОВАНОГО ВУГІЛЛЯ НА СТАКАН ВОДИ.
ПАМ'ЯТАЙТЕ , ЩО ПРИ ПОПАДАННІ НАВІТЬ НЕВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ РТУТІ ЧИ ЇЇ СПОЛУК В ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА КВАЛІФІКОВАНОЮ  МЕДИЧНОЮ  ДОПОМОГОЮ.

ПІСЛЯ ПЕРЕБУВАННЯ В ЗОНІ, ЯКА ЗАБРУДНЕНА ПАРАМИ РТУТІ, НЕОБХІД­НО ЗМІНИТИ ОДЯГ, ПРИЙНЯТИ ДУШ, ПОЧИСТИТИ ЗУБИ, ПРОПОЛОСКАТИ РОТ 0,25-% РОЗЧИНОМ МАРГАНЦІВКИ.

ЯК  НЕ  ПОСТРАЖДАТИ  У  ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ!

Ситуація підвищеного ризику може виникнути при поїздці в громадському транспорті, де найбільше скупчення буває в часи пік та після закінчення масових заходів.
Тому пам'ятайте наступні правила:
·                   Чекаючи автобус чи тролейбус, треба стояти на добре освітленому місці поряд з іншими людьми.
·                   Коли транспорт підходить, не стійте в першому ряді нетерплячого натовпу — вас можуть виштовхнути під колеса.
·                   Не спіть під час руху у міському транспорті можна отримати травму при різкому гальмуванні або маневрі.
·                    Не можна спиратися спиною на двері, по можливості треба уникати їзди на сходинках або в проходах.
·                    У разі виникнення пожежі в громадському транспорті треба  всіма засобами боротися з панікою, рятувати в першу чергу дітей, людей похилого віку, інвалідів.
·                    Якщо біля виходу створилася давка, не приєднуйтесь до натовпу, краще вибийте вікно та самостійно вибирайтеся назовні, після чого починайте допомагати іншим.

ЯК  НЕ  ПОСТРАЖДАТИ  У  НАТОВПІ!

У місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад, у школі, кінотеатрі, на стадіоні, мітингу, громадському транспорті  і т.д., некеровані панічні дії натовпу можуть викликати навіть людські жертви.

ЯК НЕ ПОСТРАЖДАТИ У НАТОВПІ:
·                   Уникати натовпу і стовпотворіння. При русі в суцільному натовпі не напирати на тих, хто йде попереду.
·                   Якщо паніка почалася через терористичний акт, не поспішайте своїм рухом ускладнювати безладдя і не позбавляйте себе можливості оцінити обстановку та прийняти правильне рішення.
·                   Якщо в місцях великого скупчення людей побачите багато п'яних або сильно збуджених громадян – залиште місце події раніше або значно пізніше
·                   Старайся уникати затору, а головне – тих місць, де просування обмежують гострі кути, перила, скляні вітрини (кращих умов, щоб бути притиснутим, роздавленим і серйозно травмованим важко придумати).






 
        






























1 коментар: